چندی پیش در مصاحبه ای که از صدا وسیما و به مجری گری آقای یوسفی از گزارشگران متین و ارزشمند فوتبال با اقای علی نژاد معاون قهرمانی وزیر ورزش انجام شد به نکاتی اشاره شد که جای تاسف و اندوه بسیار به همراه داشت . ایشان در سئوالی مبنی بر تبعیض بین دوتیم وزارت ورزش در اختصاص بودجه مطالبی را عنوان کرد که جای تعجب و سئوال دارد .

ایشان گفتند ما نسبت به هرد و تیم به یک سیاست حمایتی و بودجه ای نگاه کرده و از همه جهت آنها را ساپورت کرده ایم و الان حال هردو تیم بسیار خوب است آن از پرسپولیس که چندین بازی قبل از اتمام بازی ها قهرمان لیگ شده و حال استقلال هم خوب است و در رتبه دوم جدول حضور دارد و خوب نتیجه می گیرد!

البته خیلی ها از ما خرده می گیرند که چرا پول ندادید تا استراماچونی بماند و رفت که ایشان در جواب گفتند که برانکو با آنکه طلبش ده بربرابر استرا بود ماند و تیمش را قهرمان کرد و بعد طلبش را خواست اما استراماچونی در نیم فصل برای دویست هزار دلار ناقابل که عددی نبود تیمش را ول کرد و تقصیر از خودش بود و باشگاه ! به هر حال ما این پول هار ا تامین کرده و می دادیم!!!!!
و افزودند البته ما 850 هزار دلار به آقای برانکو قول داد هایم که به حساب شان بریزیم که در حال انجام انتقال پولش هستیم .
این حرف های آقای علی نژاد را با سخنان افشین یا همان محمد علی پیروانی که فرموده بودند ما با درآمد زایی هزینه هایمان را تامین و پرداخت می کنیم و وزارت ورزش چیز زیادی به ما کمک نمی کند مقایسه می کنم حالم بد می شود . می پرسید چرا ؟
 جواب روشن است . با اینکه پرسپولیس دهها پرونده شاکی مالی از سوی بازیکنان دارد که در فیفا شکست خورده و برگشت شده خورده اند  و هر سال به آنها باز اضافه می شود ولی جریمه یا محرومیت یا ضرب الاجلی برای محرومیت از نقل و انتقالات هم به آن تعلق نمی گیرد !!! و این تیم با این همه قرض و محکومیت و بی اعتباری در فیفا همچنان در سطح کشور با حمایت های وزارت ورزش در ریل قهرمانی به پیش می رود!

تیم داری یک ارگان متولی دولتی ورزش مثل وزارت ورزش که پتانسیل و بودجه اش را بایستی برای توسعه زیر ساخت های ورزش همگانی و ملی و قهرمانی ملی یک کشور بکند به شکل زننده و تبعیض آمیزی به پایتخت کشور اختصاص داده شده و قهرمانی های هرساله این دوتیم با هزار قرض و فحش در ورزشگاهها و ... از شکل قابل تحمل خود خارج شده و می رود تا به یک نفرت نهادینه شده از سوی هواداران تیم های سایر استان هاتبدیل شود و از بیخ و بن واساس غلط است !!!
 جای بسی تاسف است که وزرات ورزش که باییستی با بی طرفی مامن و پناهگاه همه تیم ها باشد محلی برای رقابت در دریافت بودجه و رانت و حمایت دو تیم مشخص پایتخت نشین شده است !!
هر رسانه  و روزنامه ای ملی را که نگاه میکنی عموما از تهران منشر شده و سنگ طرفداری ایت تیم را به سینه می زنند ولی در عمل سالهاست که هیچ بنگاه اقتصادی خصوصی برای اعتبار و افتخار این دوتیم هزینه که هیچ ،تره هم خرد نمی کند .
البته حمایت ها از این دوتیم صرفا مالی نیست و از پخش مستقیم گرفته تا داوری ها و زمان برگزاری هم زمان بازی ها که باید رعایت شود عملا همه به نفع این دوتیم رقم خورده است .

دوستان وزارت ورزش حال آن دو دیر زمانی است که خوب است و حال ما بسیار بد !!!

لطفا تکلیف بی طرفی خود را مشخص کنید و از این یتیم نوازی ظالمانه بر علیه احساسات یک کشور دست بردارید .
بگذارید تا بالندگی در همه جای این سرزمین ریشه بدواند و نخوت و خودشیفتگی یک شهر چنگ بر صورت معصوم یک سرزمین نزند !


نظرات()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic