امروزدوشنبه 19 مردادماه در روزی که دوتیم ریشه دار تبریزی که مالکی چون مهندس زنوزی را پشت سر خود می دیدندو در شرایطی که باید به راحتی می توانستند حریفان کاملا ته جدولی را تحت فشار قرار داده و به راحتی ببرند با دونمایش بسیار ضعیف و آماتور، دو فرصت بسیار حساس امتیاز گیری را از دست دادند تا مشخص شود مدیریت و کادر فنی فعلی هر دوتیم  بضاعت لازم برای نتیجه گیری و افتخار آفرینی را ندارند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

البته در این میان شاید ماشین سازی به دلیل شرایطی که سرمربی اسبق و اولیه تیم برای آن فراهم آورد و در میانه راه تیم را رها کرد و چند بازیکن کلیدی آن هم به دنبال وی از تیم جدا شدند و تیم بازیکن جدیدی نگرفت زیاد قابل سرزنش نباشد و بضاعت فعلی تیم و بازیکنانی که اعتماد به نفس خود را از دست داده اند و تیم از تاکتیک خاصی پیروی نمی کند ،همین باشد .

 اما این تیم را باید با تیمی مثل گل گهر که در نیم فصل دوم کاملا تقویت شد مقایسه کنید تا بفهمید نقش مدیریت مخصوصا مدیریت فنی تیم چقدر در نتیجه گیری و بازی یک تیم موثر است !

گل گهر با آوردن گادوین منشا و بهنام برزای و چند مهره موثر دیگر که یکی از آنها همین بازیکن موثر خود ماشین سازی بود نه تنها با بردهای پیاپی از خطر سقوط جست بلکه حالا در هفته های پایانی با دوبازی در خور دیگر می تواند رتبه خود را در جدول تک رقمی کند!

اما بازی به مراتب ضعیف تر تراکتور در مقابل تیم ته جدولی وکاملا ناامید شاهین بوشهر نشان داد که خط مشی غلط مدیریتی حاکم بر تیم ، تیم متوسط به بالای تاکتیکی قبل از کرونا را به یک تیم خارج از فرم ، خسته و بی تاکتیک  و دست و پا بسته و پراشتباه بعد از کرونا تبدیل کرده است!

 شاهین ، تیمی که بالغ بر 50 گل خورده در کارنامه داشت و امروز سقوطش حتمی شد در برابر تراکتور بازی بسیار خوبی به نمایش گذاشت وحتی می توانست برنده از میذان خارج شود !
 تراکتور امروز تیمی بودکه بازیکنان نه جان دویدن موثر در میدان را داشتند  ،نه درست پاس کاری می کردند و نه در شرایط ذهنی و روحی مساعد برای مسابقه  و برد قرار داشتند .

چرا ؟

ناگفته مشکل پیداست و آنها که از درجاتی از عرفان و شناخت و درک  فوتبالی قرار دارند مطلب را گرفته اند و نیازی به تکرار علت و معلول نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در هر حال در هفته بیست و نهم و در مصاف تیم های خودی هر نتیجه ای که شکل بگیرد چه مساوی و چه برد و باخت ، باخت برای فوتبال تبریز خواهد بود و فرصت سوزی امروز دوتیم تراکتور و ماشین برای هردو تیم گران تمام خواهد شد چراکه ممکن است یکی سقوط کند و دیگری نتواند سهمیه آسیایی را بگیرد ویا هردو و این یعنی سرمایه سوزی و فرصت سوزی تاریخی.

 هواداران خواننده  مطلب حاضر بی زحمت نظر بدهند شاید مسئولان تیم از نظرات شان استفاده کنند .
 به نظرات توهین آمیز ترتیب اثر داده نخواهد شد .


نظرات()   
   
خاقان
چهارشنبه 22 مرداد 1399 08:46 ق.ظ
ای کاش کامنت مرا هم تایید بفرمایید .
چون انتقاد دارم و شاید ناراحت شوید .

مثل اینکه شما با رسول خطیبی مشکلات شخصی دارید و هفته ای یکبار بر علیه ایشان موضع می گیرید !!!

بهتر است انصاف و عدالت را در مورد مربیان بومی و غیر بومی رعایت کنید ، اگر واقعا هوادار متعصب فوتبال آذربایجان هستید .

ما زحمات رسول خطیبی را هیچ وقت فراموش نمی کنیم و همین شخص بود که ماشین سازی را بعد از بیست سال به لیگ برتر آورد و فوتبال آذربایجان را احیا کرد و مدیران ماشین در این فصل و به جای تشکر از او که استقلال را رفت و برگشت برد و نتایج خوبی را رقم زد ، باهاش بدرفتاری کردند و خواسته هایش را به جا نیاوردند و او را فراری دادند .
و در هر حال رفتن بازیکنان شاخص این تیم مثل سامان نریمان جهان و احمد رضا زنده روح از بی کفایتی زنوزی و هوشنگ نصیر زاده بود که نتوانستند آنها را راضی کنند .
موفق و موید باشید .
پاسخ تبریز توپچی : برادر عزیزخاقان‌ جان .مقداری از حرف های تان را قبول دارم‌.اما بی کفایتی صفتی نچسب به مهندس زنوزی است و ظلم در حق کسی که بار صد مرد را در کار آفرینی و خدمت به مردم آذربایجان به دوش می کشد .اما در مورد نصیرزاده کوتاهی او شاید به تیم ضربه زده باشد.خود خطیبی هم‌ مقصر است که زود جوش می آورد و از کوره در می رود .دعا کند که ماشین این فصل سقوط نکند چون هم زمان با سقوط ماشین سازی محبوبیت او هم از بین خواهد رفت .بله من شخصا از او ناراحتم چون مرحوم پدرم کارگر ماشین سازی و هوادار این تیم بود و البته خودم .
سه شنبه 21 مرداد 1399 02:49 ب.ظ
به نظر من مشکل از مدیریت تیمها است اگر تیمی برای قهرمانی بسته میشود بایستی کادر فنی و بازیکنان متناسب داشته باشد آقای الهامی بسیار با شخصیت هستند ولی برای سرمربیگری تیم قهرمان مناسب نیستند همچنین دستیاران ایشان . این مسئله در مورد بازیکنان هم صدف میکند پرسپولیس در خط حمله 5 بازیکن تمام عیار دارد و ما با آزادی و انصاری میخواهیم با این تیم مقابله کنیم
بیایید منصف باشیم وضعبت تراکتور افقضاح است و فقط به لطف دفاع و درواذزه بان خوبمان تا اینجا آمده است
در خصوص ماشین سازی هم که اظهر من الشمس است آقای خوابیده اند تا این تیم به یک رده پایینتر سقوط کند مثل شهرداری تبریز
پاسخ تبریز توپچی : اسم شریف تان را نفرمودید . من با نظرات شما تاحدودی موافقم .
سه شنبه 21 مرداد 1399 01:52 ب.ظ
امروزدرفوتبال اسم هابازی نمیکندبازیکنان اسمی خیلی ضعیف بازی میکنندباید دراین موردفکری کردترکتوربازیکنان دونده وجوان میخواهد
پاسخ تبریز توپچی : بی زحمت حداقل با یک اسم مستعار خودتان را معرفی بفرمایید .به نظر من برای قهرمانی یک تیم یا باشگاه قبل از همه یک خط شی درست و یک تشکیلات قوی می خواهد که فعلا تراکتور نداره .اول از همه یک مدیر عامل کاربلد با مشاوران عالی می خواد. آقای معصومی با یک فکر اشتباه کناره گیری از لیگ دو تیم را یک جا نابود کرد .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات