در هفته بیست و هشتم لیگ برتر تیم های تبریزی تراکتور و ماشین سازی به ترتیب مقابل تیم های پارس جنوبی جم و شاهین شهرداری بوشهر ، میهمان و میزبان هستند . تراکتور مهمان شاهین شهرداری و ماشین سازی  مقابل پارس جنوبی جم .
 این در حالیست که تیمهای بوشهری در هردو مصاف، از رده جدولی و پتانسیل تیمی پایین تری نسبت به حریف قرار دارند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد تیم های تبریز بایستی برنده از زمین بیرون بیایند . در این گفتار با بررسی سه بازی باقی مانده تیم های تبریزی و حریفان وضعیت صعود و بقای این دوتیم را بررسی می کنیم . 

تراکتور با برد در بازی امروز و لغزش احتمالی فولادمقابل سایپا ،می تواند با 49 امتیاز در رده سوم جدول قرار گیرد .
 ماشین سازی نیز با برد خانگی امروز می تواند با 30 امتیاز خیال خود را در ماندن در لیگ برتر راحت کرده و با خیال آسوده دو مسابقه بعدی خود را برگزار کند .
 در هفته بیست و نهم درشهر آورد تبریز هر نتیجه ای شکل بگیرد تاثیر چندانی در وضعیت فوتبال تبریز نمی تواند داشته باشد .
 اما در هفته  سی ام  دوباره مصاف تبریزی ها با جنوبی های تکنیکی خوزستان خواهد بود جاییکه تراکتور به مصاف فولاد و ماشین سازی به مصاف نفت آبادان خواهد رفت .
 با توجه به بازی های سخت تر فولاد مقابل سایپای احیا شده  و پارس جنوبی میزبان و امیدوار به بقا در دو هفته 28 و 29 احتمال جا ماندن فولاد از تراکتور محتمل تر به نظر می رسد .
از دیگر سو حریفان مستقیم کسب سهمیه آسیا ی تراکتور یعنی سپاهان و شهر خودرو با باخت و مساوی در هفته 28 ام برابر حریفان خود یعنی استقلال و نساجی در پشت  همین حالا سر تراکتور قرار دارند و با مصاف این دو در هفته 29 با هم و احتمال تساوی در این بازی هر دو 46 امتیازی شده و اگر تراکتور مقابل ماشین در هفته 29 پیروز شود و 52 امتیازی شود این دو تیم عملا از دور رقابت برای کسب سهمیه کنار خواهند رفت .
اما اگر در هفته 29 استقلال در مقابل پیکان امتیاز از دست بدهد ودر هفته آخر هم در خانه شاهین ببرد تراکتور می تواند به عنوان تیم سوم سهمیه آسیایی را کسب کند. ولی درصورت لغزش احتمالی استقلال در مقابل پیکان در معرض سقوط ولی باانگیزه ومصمم و سه برد تراکتور در هفته های پایانی، تراکتور می تواند حتی به عنوان تیم نایب قهرمان به یگ قهرمانان راه پیدا کند .
 با توجه به حریفان استقلال و فولاد که دو تیم ریشه دار و احیاشده پیکان و سایپا در هفته های 28 و 29 می باشند و در معرض سقوط ، تراکتور این شانس را داردتا به عنوان گزینه اصلی کسب سهمیه و نایب قهرمانی تلکیف خود را مشخص کند .
با توجه به محاسبات بالا بازی دوشنبه برابر بوشهری ها کلید حل صعود و بقا برای فوتبال تبریز خواهد بود . پس بر مسئولان این دوتیم است تا با برد مقابل این تیم ها فصل را با موفقیت نسبی به پایان ببرند .
 انشااالله
نظرات()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات