سالها گذشت و بازهم سو سوی امیدواری باز هم به خاموشی گرایید تا  میلیونها هواداران امیدوار به قهرمانی تراکتور بازهم سر در گریبان ناراحتی فرو برده و باز از علت ها جویا شوند . به راستی علت ها که دست به دست هم داده اند تا

این بار نیز قهرمانی از دسترس خارج شود چیست و چه می تواند باشد .
تیمی با سابقه اسمی حداقل 50 سال با هواداران میلیونی و پر شور تاکنون تنها به یک جام حذفی بسنده کرده است !آیا به راستی شان مردم آذربایجان اینست ؟
آیا برازنده است دیاری که نام شهر اولین ها را یدک می کشد همین یک قهرمانی ناچیز را برای خود افتخار بداند؟
آیا برای شهری که یکی از 17 نفر کوهنورد بزرگ تاریخ کوهنوردی جهان را در اختیار دارد این قهرمانی کافی است ؟
آیا برای تیمی که کریم باقری و سیروس دین محمدی و رسول خطیبی را به فوتبال ملی و باشگاهی ایران معرفی کرده است این تنها قهرمانی شایسته است ؟
آیا این یک قهرمانی جواب صدها تن وزنه ای است که رضازاده با دستان تاول زده برای ثبت رکورد دو ضرب و مجموع جهان به نام ایران متحمل شد .؟
آیا این افتخار ناچیز هم تراز با 160 گل ملی دایی و باقری می تواند باشد ؟ آیا آقای تاج که در سال 94 با سناریوی افتخار آمیزش قهرمانی را به ناحق از تبریز به اصفهان برد وجدانش راحت است ؟
 آیا داورانی که در این سالها  قهرمانی را به ناحق به تیم بهمن تقدیم کردند  تاداورانی که  چندین قهرمانی  تراکتور را  به ناحق به نایب قهرمانی تبدیل کردند با وجدان آسوده خواهند خوابید ؟
 اما تمامی این سئوالها از گدشته و حسرت برای ظلمی است که به روا رفته است و اکنون چیزی با حسرت خوردن و لعنت فرستادن درست نمی شود .
اما آیا باید دست روی دست بگذاریم تا تیم های تهرانی و اصفهانی و اهوازی و.. هرساله قهرمانی ها را درو کنند ؟
اماخوشبختانه شاید ما در جایی از تاریخ قرار داریم که دورببین ها همه چیز را ثبت و ضبط می کنند  و می توانند شهادت دهند که چه حادثه ای در کجا و چه زمانی و برای چه اتفاق افتاد و حق و نا حق چه شد .
 آقای زنوزی دست تان درد نکند که آستین بالا زده اید برای افتخار و شادی مردمان دیارتان تبریز و آذربایجان .
اما باید به عرض برسانم که مدیریت توانمند حلقه مفقوده موفقیت تراکتور است و صرف خرج پول متضمن حصول به موفقیت نیست .
 خصومت های نهان و آشکاردر مجموعه  فوتبال در بی نتیجه گذاشتن تلاش های تراکتوردر این سالها  بی شک از بستن تیمی قدرتمند ، قوی تر عمل کرده است  .
 یک پنالتی الکی به نفع حریف یا نادیده گرفتن پنالتی به نفع تراکتور یا یک آفساید به نفع حریف یا به ضرر تراکتور یا محرومیت چند جلسه ای کاپیتان تیم و انواع ترفند هایی که داوران دوره دیده این قبیل کارها بلدند و بازی را به ضرر تراکتور درمی آورند کافیست که قدرت هر تیمی را درنتیجه گیری بی اثر کند .
 اما مدیریت قوی این روزها حتی می تواند همه این ترفند هار بی اثر کند . مدیریتی که بلد باشد اجازه ورود حواشی به متن را ندهد ،مدیریتی که  منطقی داشته باشد که کسی در مقابل استدلال و فن بیانش راه فراری نداشته باشد .
مدیریتی که موضع گیری اش باشگاه را در موضع ضعف قرار دهد نیازی به دشمنی دیگران ندارد .
واضح تر بگوییم وقتی از سه ماه پیش تا حال بر طبل کناره گیری از لیگ کوبیدیم .... اما بی تمرین و با تیمی که بازیکنان شان هر کدام صدای شان از یک جای جهان بلند است به سرغ تیمی فتیم که روی کاغذ هم حریف مان نبود و متاسفانه هم باختیم ،چه انتظاری می توان داشت  !
 در ماههای قبل و سالهای قبلی با بازیکنی قرار داد بستیم که مشکل قلبی داشت و ثانیه ای بازی نکرده در ردیف اول طلب کاران فیفا از تراکتور جای گرفت .
از عهده بازیکنی که قرارداد داشت و رفت و نیامد بر نیامدیم تا به ریش مان بخندد .
 مگر قرارداد های میلیاردی سر گذر و سر کوچه ها بسته می شود که طرف برود و برنگردد!
ما از آقای نصیرزاده و آقای کار اندیش سئوال داریم که این کلاه های گشاد را از سوغاتی های کدامین  بازار برای ما به ارمغان آورده اند ؟
چرا بعد از یک سال باید بفهمید که وکیل فدراسیون و وکیل سویسی مستندات را به درستی ضمیمه پرونده نکرده اند ؟ آیا شما کار آموز یا تازه کارید یا این از شانس تراکتور است که هر کس به پست ما می خورد بی ملاحظه و شکم سیر از آب در می آید .
 آیا این ها هم عمدی است ؟
 هر چه بود باز هم میگذرد و از رهگذر این لیگ عجیب و غریب هم چیزی عاید تراکتور نخواهد شد ، چرا که ما خودمان هنوز اندر خم مدیریت و منطق  نامشخص مان در مانده ایم و باید که ابتدا خودمان و بعد پیرامون نامهربان خودرا خوب بشناسیم و طرحی نو در اندازیم .
والسلام


نظرات()   
   
SIAMAK
پنجشنبه 12 تیر 1399 07:27 ق.ظ
نویسنده محترم واقعیتها و حرف دل ما را گفتند اما یک مورد را بایستی اضافه کنیم ما همیشه قهرمانی را خودمان از دست دادیم مقصر خودمان هستیم پیشنهاد میکنم از تجربه قبلی استفاده مکنیم خدا بیامرز واسیلی به ما راه را یاد داد یک مدیریت قوی و بی حاشیه، کادر فنی کار آزموده، استفاده از جوانان با استعداد و با غیرت و همراهی تیم تا آخرین لحظه
بیایید واقع بین باشیم آقایان دژاگه، شجاعی و بسیاری از بازیکنان به دنبال پول هستند و نتایج تراکتور اصلا برایشان مهم نیست ما بایستی بازیکنانی مانند حاج صفی، مظاهری، کیانی، ... داشته باشیم که با پیروزی تراکتور بخندند و با شکست تراکتور گریه کنند نه ایتنکه فقط پول تراکتور را بگیرند و در آلمان نشسته و شکست تراکتور را تماشا نمایند
پاسخ تبریز توپچی : ممنونم از نظر شما
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات