اهالی فوتبال از امروز شاهد از سرگیری مسابقات لیگ برتر بودند جاییکه تیم های تبریزی اعلام کرده بودند از اذامه شرکت در مسابقات کنار خواهند کشیداما با برگزاری مسابقات با دیدار تیم های فولاد و استقلال سازمان لیگ نشان داد که از اصول و عزم خود در برگزاری و اتمام لیگ کوتاه نخواهد آمد 

همچنان که شاهد هستیم در اروپا با اینکه شدت شیوع و تلفات کرونا به مراتب از ایران و آسیا بیشتر است لیگ های اروپایی به ادامه برگزراری لیگ برگشته اند و با پروتکل های مصوبه فیفا و سازمان بهداشت جهانی مسابقات را برگزار می کنند . اما اصرار به عدم برگزاری لیگ از سوی چند باشگاه به رهبری تراکتور چه ادله ای می توانست داشته باشد ،جای بحث و البته نگرانی از بعد افکار و تصمیم های مدیریتی دارد .
 بازی بدون تماشاگر با رعایت موازین بهداشتی هرجا که باشد می تواند اعمال شود و بعد شخصی قضیه رعایت آن غالب خواهد بود .
اینکه جان بازیکنان در برگزاری مسابقات اگر به خطر می افتد مال همه تیم هاست و مختص به یک باشگاه یا تیم نیست و اگر قرار باشد هیچ فعالیتی صورت نگیرد آنوقت باید همه بانک ها و بیمارستان ها و مدارس که فشردگی جمعیت و احتمال ابتلا در آن بیشتر است هم عملا تعطیل شود در صورتی که چنین چیزی را در هیچ کجای دنیاو مخصوصا ایران مشاهده نمی کنیم واین رعایت دقیق فاصله گذاری های اجتماعی و اصول بهداشتی است که عملا کاراتر از هر تصمیمی عمل خواهد کرد .
متاسفانه در کشور ما اعتدال در قضاوت و تصمیم مدت هاست که به چشم نمی خورد و افراط و تفریط همیشه مانع پیشبرد منطقی کارها شده است .
این روزها بنده وقتی برحسب ضرورت در جامعه برای کارهای ضروری حاضر می شوم مردمی را می بینم که بی توجه به پرو تکل ها و اصول بهداشتی بدون ماسک و عدم رعایت فاصله منطقی در همه جا مشغول تردد و انجام کارهای خود هستند انگار نه انگار که پاندمی یا همان جهان گیری یک مرض لاعلاج همچنان صد تا صدتا قربانی می گیرد !
البته که عدم برگزاری لیگ بهترین تصمیم برای حفظ جان بازیکنان می تواند باشد اما در این بین بایدکشورهای پیشرفته تر از ما در اروپا با آنکه تلفات به مراتب بیشتری هم داده اندمسابقات را با رعایت قوانین بهداشتی سخت گیرانه شروع کرده اند .
 در کنار این قضایا باید مسئولان باشگاه باید همه جوانب قانونی کار را قبل از کنار کشیدن از لیگ به دقت بررسی و بعد اقدام به تصمیم گیری کنند تا تبعات ناشی از آن برای تیمی بزرگ و پرطرفدار و البته پرحاشیه  مانند تراکتور درد سر ساز نشود .
در قضایای پرونده های استوکس و کنستانت و .... در عقد قرارداد ،مدیریت تراکتورنشان داد از حیث اشراف به موازین حقوقی و قوانین از ضعف بارزی رنج می برد که همچنان فکر باشگاه را به عوض تمرکز بر آمادگی برای مسابقات و نتیجه گیری به خود مشغول کرده است .
 در هر صورت امیدواریم باشگاه های تبریزی تحت مالکیت آقای زنوزی از حیث مدیریتی و تشکیلاتی و قوانین خود را با آخرین موازین منطبق کرده و پس از آن کاسه چه کنم در دست نگیرند .
 انشااالله


نظرات()   
   
جمعه 6 تیر 1399 10:14 ب.ظ
سلام
تبریک میگم قهرمانی چندین باره مس سونگون آذربایجان رو، و باید گفت تیم این طوری مدیریت میشه! از آقای زنوزی انتظار داریم تیراختور با پشتوانه هواداری میلیونی رو با دقت بیشتری مدیریت کنند والله حیف این تیم هست این طوری مدیریت بشه حیفه...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic