پنجاه سال پیش در در چنین روزهایی شهر تبریز و کارخانه تراکتورسازی در هیاهو و تب و تاب تاسیس تیم فوتبالی بود که همانند مردمانش مژده ظهور یک باشگاه بزرگ ، پر طرفدار و ابدی بود . سال قبلش کارخانه ماشین سازی با پا گذاشتن در عرصه ورزش تیم ماشین سازی را تاسیس کرد و راه را برای دومین کارخانه بزرگ و مادر ایران و آذربایجان باز کرد .
گروه ماشین سازی تبریز با شعار"ماشین سازی بازوی قدرتمند حمایت از واحدهای صنعتی ایران" پا به عرصه نهاد و تراکتور سازی با شعار "تراکتور تبریز دست  توانمندحمایت از کشاورزان ایران".
البته این دو قطب صنعتی که همزمان متولد شده و همیشه همکاری های صنعتی نیز در تمام دوران با هم داشتند ،در کنار رفاقت ،رقابت جانانه ای در ورزش را آغاز کردند .
 قافیه خوش آهنگ تراکتور سازی و ماشین سازی نیم قرن  است که در فوتبال تبریز و کشور همیشه  خوش آهنگ و طنین انداز است. اما

این دو باشگاه با سابقه و مردمی در روزگار اخیر سالهای خوشی را در مسیر موفقیت طی نمی کردند و روزگاری شبه کرونایی را طی می کردند که بالاخره با همت و دلسوزی مرد سترگ صنعت و تجارت آذربایجان و ایران، جناب مهندس زنوزی با خوش فکری خون تازه ای به این دو باشگاه برادر دادند و هر دو را زیر بال و پر حمایت خود گرفتند تا مانند بسیاری از باشگاه های ریشه دار و مردمی که سراغ بسیاری شان را می توان در ورزش ایران گرفت که فراموش شدند و به ورطه سقوط و نابودی کشیده شدند ،نیفتد .
شهر اولین ها ی تبریز با این اقدام مهندس زنوزی بار دیگر حس تعصب و غیرتمندی فرزندان خویش را به نمایش گذاشت تا نشان دهد ما تاریخ و سابقه مان را در موزه ابدی قلب هایمان به نیکی پاس خواهیم داشت .
این روزها تراکتور با مالکیت مهندس زنوزی پر امید و بالنده در فکر بر آورده کردن آمال قهرمانی مردم آذربایجان نه در ایران بلکه در آسیاست .
دیار رکورد داری ها در عرصه المپیک ایران و فتح تمامی  14قله مرتفع بالای 8000 متری جهان اینک در اندیشه قهرمانی و افتخاردر عرصه فوتبال است .
 در پایان ضمن تبریک 50 سالگی تراکتور و 51 سالگی ماشین به مردم بزرگ آذربایجان و تبریز به مربیان، بازیکنان ، پیشکسوتان و مالک عزیز و غیورشان امیدواریم تااین دو سال جدید را در دوران پس از کرونا با قدرت برای قهرمانی آغاز کنند . انشاالله
تبریز توپچی منتظر دل نوشته های هواداران فوتبال آذربایجان می ماند . 


نظرات()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات