این روزها اخبار مربوط به کرونا و حواشی آن تقریبا تمام اخبار رسانه ها و حتی فوتبال در ایران را پر کرده است اما درد آور تر ازآن مسائلی است که چون سرطانی از جنس افکارنادرست و تعمد در بی عدالتی آن را فرا گرفته است

به راستی که به قول فریدون مشیری : "باکه باید باید گفت این حال غریب"  اندر احوالات این فوتبال عجیب و البته سرتا پا کثیف !
دقیقه سی و چند بازی است که فوتبال از آنتن شبکه بوشهر قطع می شود و یک دقیقه بعد گزارشگر شبکه بوشهر که لبخند رضایتی هم بر لب دارد مژده می دهد که یک پنالتی به نفع پارس جنوبی جم گرفته شده است !!! و ادامه می دهد که متاسفانه برق ورزشگاه یک دفعه قطع شده و از همکارانش خواهش می کند که گل شدن یا نشدن پنالتی را برای وی و هواداران جمی اطلاع دهند!

البته این شبکه صحنه گل شدن پنالتی را در برنامه شب های فوتبالی برای نمایش ارسال کرده بود ولی از صحنه ای که منجر به پنالتی  به نفع پارس جنوبی شده بود ، خبری نبود !!!!
البته باید بازهم دست به دامن شعر بشوم وبگویم که ما هواداران تراکتور به این خاکستر نشینی ها عادت دیرینه  داریم!
چرا که این اولین و آخرین ابتکار فدراسیون فوتبال ایران برای تضییع حقوق فوتبالی هواداران باشگاه تراکتور نبوده است و احیانا هم نخواهد بود !
تعمدی بودن این اشتباهات به نفع یک تیم خاص به نام پرسپولیس که همه جوره از طرف وازرت محترم ورزش حمایت مادی و معنوی و قضایی می شود بر کسی پوشیده نیست و اینکه چه مصلحتی پشت قهرمان کردن اجباری پرسپولیس یا همان پیروزی سابق نهفته است هم شاید  کارچندان مشکلی نباشد .
اما در اصل، این امر، شرافت و حقیقت رقابتی بودن مسابقات را کاملا لوث و بی اعتبار کرده است ! کافیست که به حرف های آکنده از درد ساکت الهامی در مصاحبه بعد از باری یا اظهارات احسان حاج صفی دقت کنیم !
خبرنگار می پرسد که می گویند تراکتور دستش به گوشت که کنایه از بردها و قهرمانی است نمی رسد و توجیه می آورد و الهامی به ظرافت جواب را به خوبی میدهد که اصلا گوشتی برای ما و دیگران در کار نیست و همه گوشت ها برای تیمهایی است که خوش اشتها تر و از ما بهتران تر هستند !
حاج صفی هم چه خوش گفت با دردی از آه سینه  که: آقایان یک جام را برای آن تیم که اسمش را نمی آورم بدهید و بقیه تیم ها را برای بدست آوردن جام دیگر به رقابت وا داریدتا اعصاب و روان ما هم راحت شود !!
آقایان فدراسیونی خطاب ما باشماست : که باشگاهی که لیاقت برگزاری مسابقه زیر نور را ندارد چرا مسابقه اش را برای زمان تاریکی تنظیم می کنید تا فیوز شان ناگهانی بپردو برق ورزشگاه قطع شود !!!!!

 البته مگر اینکه عمدی در این کار داشته باشید که داشتید و پنالتی هم در تاریکی گرفته شد ! در هنگامیکه برق رفت و چشمان داور هم جوری که باید ندید و شاید آن جوری دید که شما می خواستید !

اماسخن آخر اینکه: شما که مطمئن شده اید که پرسپولیس با فاصله ده امتیازی قهرمانی را در چنته خود می بیند ، بدانید و آگاه باشید که یک موقع کلاغی از تبریز بر می خیزد و اخبار این هم گند کاری را برای مراجع ذی صلاح تر بین المللی می برد و آنوقت نمی توانید جمعش کنید درست مثل این کرونای لعنتی که جدی اش نگرفتید تا دامان این ملت بدبخت را گرفت !

من اگرجای شما بودم بازی با سپاهان و پرسپولیس و بازی تراکتور و جم رادوباره برگزار می کردم آن هم بعد از یک تعطیلی دو هفته ای که خطر کرونا بر طرف شد و آن هم در حضور هوادارن فوتبال .
چرا که فوتبال بی تماشاگر معنا ندارد .
البته که ماسپاهانی ها و بوشهری های پرشور جمی را هم دوست داریم و دوست نداریم که حقوق شان ضایع شود !!!
 شاید اگر تیم جمی در حضور هواداران و زور تیم خودش می برد به روان ما فشار نمی آمد اما در روزی که دوپنالتی برای تراکتور ما گرفته نشد و پنالتی مشکوک و در تاریکی، آنها سه امتیاز برای آنها به ارمغان آورد طومار حق و عدالت در هم پیچیده شد تا روح و روان میلیون ها هوادار  فوتبال دوست آذربایجانی نابود شود !!!

 اصلا فوتبال برای مردم و هوادار است و برگزاری مسابقه در غیاب هواداران تیم ها مضحک و خنده دار است! مگر اینکه قبول کنیم که فوتبال هم برای مردم نیست !

 کاری که همه آسیا و دنیاکرده را ما نکردیم تا بازهم ثابت کنیم که این شیرما بی یال و دم است .
 نه هواداری دارد، نه برای مردم است و نه دوربین بازبینی دارد که صحنه های  خطاهار ا دوباره و درست تر نمایش دهد آن هم برای عدالت و حق و حقیقت .
فوتبالی در تاریکی وظلمت


نظرات()   
   
تیراختورچی
شنبه 10 اسفند 1398 04:59 ب.ظ
خودمان را گول نزنیم این اشتباهات داوری شده عذر بدتر از گناه برای آقایان! بیایید باور کنیم چنین تیمی با این کیفیت بازی و تاکتیک مبهم شایسته قهرمانی نیست. از گفتن این حرفها ناراحت هستم و میخوام همیشه تیراختور رو در اوج ببینم و لی با واقعیت ها چه کنیم؟! کو تیم کهشانی سرمربی کهشکشانی؟ کو بهتر از استوکس؟ الان که من این ها رو مطرح میکنم باز یک عده تنگ نظر میان میگن برا تیم حاضیه درست نکن! حاشیه رو اون کسی درست کرد که رفته مهاجم 300 یورویی جذب کرده در حالی که رقیبان مهاجم تاپ میلیون یورویی جذب کردن واقعا کو کهشانی؟ کسی که تا حالا سابقه سرمربی گری در لیگ برتر نداشته اومد شد سرمربی تیراختور به جای کی؟ دنیزلی! کی باورش میشد؟ بازیکنی که به خاطر ناکارامدی از استقلال دیپورت شد آوردن تیراختور رفتن یک بازیکن سالخورده دیگر رو که کسی خواهانش نیست آوردن تیراختور. بیایید باور کنیم یک کشایی دارن به آقای زنوزی مشاوره میدن که فقط مزایای اقتصادی نقل و انتقالات رو در نظر دارن نه کیفیت بازیکن ورودی رو! به هر حال با این وضعیتی ک تو باشگله تیراختور حاکم هست هیچ وقت قهرمانی نصیب ما نخواهد شد هر سال همین آش و همین کاسه! اینها انتقاد بود نه تخریبی که ضد یراختوری ها مطرح میکنند.
پاسخ تبریز توپچی : دل پرخونی داری تراختورچی . شماره ات رو در پیامت بزار بهت زنگ بزنم . اینطوری نمیشه
شنبه 10 اسفند 1398 12:57 ب.ظ
باید تیم های تراکتور سپاهان پدیده و فولاد از لیگ انصراف بدن یک فصل جام رو بدن به استقلال و یک فصل به پرسپولیس اونوقت فیفا بیاد ببینه اینجا چه خبره
پاسخ تبریز توپچی : کاملا باهات موافقم ناشناس
تراختورچی
شنبه 10 اسفند 1398 10:27 ق.ظ
با احترام این نظرات و مطاابت و جمع کن تیم ما هم حرفی واسه گفتن نداشت نه مهامم خوبی داره نه سرمربی درست و حسابی الهامی اونقدر تیکدزی و اینور اونور بازی داده که حتی اگه گلر هم گذاشت تعجب نکنیدچون قرار نیست ایشون تعویص بشن وقتی بازیکن چپ داری چه لزومی بازیکن غیر تخصصی بزاری تو دفاع چپ حمله تیمو مختل کنی حاح صفی از کی تا حالا بازیساز بوده گداشته بود اون وسط کلا حمله تیم مختل شده بود دوندگی تیم خیلی پایین بود وقتی تیم ما اینا رو نمیتونه ببره خب معلوم که در حد قهرمانی نیست
پاسخ تبریز توپچی : البته نظر شما دوست گرامی هم برای ما مهم و محترم است .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic