دیشب در برنامه فوتبال برتر که به جای برنامه نود برای پوشش رویدادهای فوتبال ایران روی آنتن می رود مجری برنامه که رسالت سابق عادل فردوسی پور را یدک می کشد با سبکی و سبکبالی خاصی که از آموزه های فردوسی پور است مهمانان خود یعنی عیسی آل کثیر و شهریار مغانلو را وادار به ابراز نظرجالبی کرد

او ابتدا از آل کثیر پرسید که شما شانس قهرمانی را به کدام تیم ها می دهید ؟ که گویا هماهنگ شده وی به ترتیب اسامی  پرسپولیس، استقلال و سپاهان را به زبان آورد و لحظاتی بعد همان سوال را از مغانلو پرسید و او هم که گویا  از گرایش هواداری مجری خوش خنده و سبک رفتار برنامه، محمد حسین میثاقی آگاه بود با سرعت نام پرسپولیس را به زبان آورد که با شور و اشتیاق خاصی از سوی میثاقی روبرو شد !!!!
 این گونه رفتار ها که سابقه اش را در برنامه نود سابق هم خیلی سراغش را میتوان گرفت نشان از یک پیش فرض ذهنی مسلم فرض شده دارد که مجریان نیز می توانند به راحتی هرچه نمام تر آن را ابراز دارند .

 این بدان معناست که آل کثیر و مغانلو قبل از به روی آنتن رفتن برنامه باهم گفتگو کرده و به این نتیجه رسیده اند که هیچ گاه تراکتور در عین شایستگی و داشتن امید اول قهرمانی هم به این مقام نخواهد رسید و دوستان یاد شده به وضوح آن را به نمایش گذاشتند .
 در هر حال اینکه تراکتور هر سال به علل مشابه و خلق الساعه در آخرین لحظات یا از جمع مدعیان خارج می شود یا قهرمانی را در ثانیه های پایانی از دست می دهد سوژه ای کلیشه ای است که جز عصبانیت و خشم نهفته و انباشته شده در قلب مردم تبریز و آذربایجان هیچ دستاوردی برای متولیان ورزش و یا احیانا بالا دستی ها ندارد و باعث همگرایی و همدلی نیز نخواهد شد و فرصت را برای ماجرا جویی سواستفاده کنندگان احتمالی فراهم می آورد .
 ساحت و عرصه ورزش باید محمل دوستی ها و افتخارات توام با تواضع باشد نه وسیله ای برای کینه توزی و فخرفروشی و دهان کجی های سیاسانه و مغرضانه .
اگر دوست نداریم  با میزبانی یک رویداد ورزشی از روی اغراض سیاسی برخورد نشود خودمان هم بایداین امر را از  درون به اجرا بگذاریم .
 نکته زشت بیان آل کثیر ارزشی بود که اوبه تیم هم استانی خود نگذاشت و گفت که سرمربی تیمش بارها به وی گفته است که او با رفتن وی و پیشرفت در پرسپولیس مشکلی نداشته و این مسئولان باشگاه هستند که مرا به زور در در تیم نفت آبادان نگه داشته اند!
این یعنی تهران بهتراز آبادان برای من است .
 او که با اضطراب سخن می گفت در همان لحظه ای که به "سئوال قهرمان  این فصل کیست "مجری جواب می داد لحظه ای درنگ کرد و به چشمان میثاقی خیره شد و بعد از اطمینان، همان چیزی را گفت که دوست داشت میثاقی بشنود که:" بله پرسپولیس به اختمال زیاد قهرمان می شود و تراکتور حتی از شانس های قهرمانی هم نیست!!!!!!!! "
به جناب میثاقی و هم شهریان و همفکرانش باید عرض کنیم که ما اولین بودن خود را باره با فتح 14 قله بالای 8000 و رکورد زدن های متعدد در فوتبال و وزنه برداری تکواندو و .... به دنیا نشان داده ایم ونیز کسی در این کشور نیست که اجحاف و ظلم عواملی در فوتبال را در سالیان دور و نزدیک که مانع قهرمانی تراکتور شده اند را نداند  ،اما.... اما اصرار بر اشتباه و دهن کجی نتیجه ای جز بدبینی و واگرایی افکار و احساسات به دنبال نخواهد داشت .
عدم جوابگویی صحیح به قضیه تبانی فروزان و بازی نکردن بودار استوکس در دوبازی رفت و برگشت در سال قبل و آوردن وی علی رغم هشدارهای باشگاه تراکتور به پرسپولیس همان ادامه دهن کجی ها به فوتبال دوستان آذربایجانی و تبریزی و اشتباهی بحث برانگیز و احمقانه است .
امیدواریم مسئولان باشگاه و تیم با آگاهی از این مسائل به میثاقی ، آل کثیر و احیانا مغانلوی هم زبان بفهمانند که چه کسی به قهرمانی شایسته تر است و تا آخر شاهنامه هنوز باقی است و ما هم امید خود را از دست نخواهیم داد تا به حق مان برسیم .
سرمربی جویای نام و باهوش و کاپیتان های پر تکنیک تیم ملی که سابقه بازی در آلمان ، انگلیس و اسپانیا و دیگر کشورهای مطرح را دارند  و نیز دیگر همبازیان با استعداد  ایشان باید ضرب شستی رادر بازی پیشرو به نشانه لیاقت  و سابقه خودشان  ونیز در خور شان تراکتوری هابه مغرضان و کوته فکران بدهند تا دیگر آنها را ازصدر مدعیان قهرمانی  از قلم نیندازند. انشاالله .
هواداران نظرات خود را از پایین صفحه ابراز دارند .
والسلام
 


نظرات()   
   
سه شنبه 1 بهمن 1398 10:43 ب.ظ
اخیرا مسئول کمیته المپیک به مسئولین بین المللی تضمین کتبی دادند که تبعیض نخواهند کرد وگرنه ورزش،ایران تحریم خواهد شد باید از این اهرم فشار در رسانه ها استفاده کنیم و مستندات را آماده کنیم.
پاسخ تبریز توپچی : شما ؟ تا ببینیم انشاالله
سه شنبه 1 بهمن 1398 09:31 ب.ظ
این کثافت کاری وزارت ورزشه ربطی به لنگیا نداره لنگ کیلوش چنده بیشتر هوادارای لنگ اصلا نمیدونن فوتبال چیه بخاطر شادی میان ورزشگاه حتی اسم بازیکناشم نمیدونن
پاسخ تبریز توپچی : شما ؟ خوب شادی بد نیست ولی نه به هر قیمتی داداش
جلیل
سه شنبه 1 بهمن 1398 08:28 ب.ظ
بسیار زیبا
از نظر رسانه میلی فقط دو تیم در کشور وجود دارند و مابقی سیاهی لشکرند
خیانت و بی شرفی مربیانی مثل یحیی نسبت به تیمی که با آن قرارداد دارد(شهرخودرو)و دم جنباندن برای سوگلی پایتخت !
بی شرفی بازیکنانی همچون سپهر حیدری که از تیم شهرستانی پول می گیرد ولی افتخار می کند با پیراهن این تیم شهرستانی به پرسپولیس گل نزده است!!
این بی شرفی ها در تلویزیون ملی!!! ارزش قلمداد می شود
امیدوارم با شکست پرسپولیس در تهران انتقام سختی از این مافیا بگیریم!!
تراختورچی
سه شنبه 1 بهمن 1398 08:15 ب.ظ
من‌کاری به مسایل پشت پرده و داوری فدراسیون ندارم ولی تراکتور هم خوب تیمشو تو نیم فصل تقویت نکرد رفتن بعد یک ناه بازیکن تستی اوردن که اونم معلوم نیست جواب بده یا نه این همه بازیکن خوب معلوم تیست چرا نگرفتن تراکتور الان یه دفاع وسط با کیفیت و یک مهاجم قد بلند و سرزن البته با کیفیت که بعد رفتن اروین تیم ما همچین بازیکنی واسه ارایه پلن بی نداشته نیاز داره استقلال ،سپاهان و الانم پدیده و پرسمولیس هم همچین بازیکنی رو جذب کردن ولی تیم نا میانگین قدی پایینی تو خط حملش داره لیگ ایران با چمن های افتضاحش و بسته بازی کردن تیمها نیاز به همچین مهاجمایی داره
پاسخ تبریز توپچی : نگران نباش دوست خوب .
سه شنبه 1 بهمن 1398 07:34 ب.ظ
وقتی فردی مثل ششگلانی درجریان دزدیدن علنی جام قهرمانی تراکتوردرسال 94 با آن افتضاح واقدامات مافیائی (ناداوری منحصربه فرد فغانی نامرد ، رواج شایعه مساوی در اصفهان ، قطع اینترنت ورزشگاه، غیب شدن مدیرعامل تراکتور به مدت چند ماه و...) خیلی ناشیانه علت حوادث را به گردن پسرتونی (که در میان همهمه یک هد هزار نفری وبدون دانستن زبان ترکی 9 می اندازد واحدی از مسئولان از استاندار بگیر تا مسئولان تراکتور وفرماندار (که تازه در زمان تبلیغات انتخاباتی به فکر تراکتور افتاده بود ) ونمایندگان مجلس و... کاری نمی کنند ودرقبال حق کشی های مکرر کسی دم برنمی آورد(تراکتور هروقت با پرسپولیس مسابقه داشته شوکی به تراکتور وارد شده که آخرینش هم بخشودگی فروزان بدلیل عدم شکایت !وآمدن استوکس به پرسپولیس )وشایعات ورود خود مسئولان به شرط بندی های میلیاردی شنیده می شود مردم هم متوجه کثافت کاری ها شده اند که تراکتور بازیچه دست پست بگیران وقماربازان است دیگر انتظار حرف از قهرمانی بی مورد است . راستی کاندیداهای محترم گرفتن عکس با شال تراکتور فراموش نشود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات