در اینکه آقای زنوزی با عشق به تیم و سرزمین مادری اش مسئولیت سنگین مالکیت تیم تراکتور را پذیرفته است شکی نیست و بر همین اساس هرگونه تهمت یا خدای ناکرده توهین در شان این مرد بزرگ و دلسوز نبوده و کسانی که داعیه هواداری دارندباید خودشان توهین کنندگان را ملامت کرده و در ادامه صبر پیشه کنند . 
در ادامه به بررسی اوضاع پیش امده می پردازیم تا به برون رفت از این مسئله و راهکارهای موفقیت تیم بپردازیم .

دنیای موفقیت امروز به نحوه مدیریت ها بر سازمان ها گره خورده است .
سرمربی تیم هم به نوعی یک مدیر فوتبالی فنی در کار خود است . سال قبل هدف گذاری باشگاه بر قهرمانی استوارنبود و صرفا تیم به کسب سهمیه فکر میکرد اما امسال تمام توان تیم از ابتدا بر آماده سازی تیم برای قهرمانی تمرکز داشت .
اماازطرفی به نظر نمی رسید که ترکیب صادقیان و زنوزی زور لازم برای کسب قهرمانی را داشته باشند .
تیمی که خواهان قهرمانی است باید این دو فاکتور عمده را در خود داشته باشد .
 با اشاره به خود سخنان آقای دنیزلی و صادقیان به روشنی می توان دریافت که ادنیزلی  با دو فاکتور خستگی و مشکلات خانوادگی ، توان لازم را برای راهبرد قهرمانی نداشته است .
گفتن این مطلب به خبرگزاری ها که وی خسته بوده و از ترس زلزله در ماشین شخصی اش می خوابیده نگوییم مضحک که  دلیل خوبی برای توجیه عدم نتیجه گیری و شکست ها نمی تواند باشد !!
از سویی دیگر با نگاهی به متن استعفای آقای صادقیان که فرموده اند مدیریت و کنترل تیم و باشگاه از دست بنده خارج شده است به راحتی می توان به ناتوانی ایشان در مقابله با بحران و مدیریت تیم پی برد .
 بنده باتوجه به ارادتی که به آقای زنوزی دارم باید به ایشان عرض کنم  که باید فردی را در راس مدیریت تیم انتخاب و به کار بگیرند که سابقه مدیریتی عالی در فوتبال داشته باشد و نه یک فردی را که بایک باد بر خود بلرزد و نتواند تیم را جمع کند! تراکتوری که ادعای قهرمانی دارد و هزینه هنگفتی از لحاظ مالی و انسانی  میکند جای آزمون و خطا نیست و یک فرد کار کشته مثل آقایان نصیر زاده ، دادکان یا سردار جعفری برای مدیریت تیمش نیاز داردتا بنواند کشتی به گل نشسته تمش را در مسیر  قهرمانی قراردهد .
امروزه سازمان ها ، شرکت ها  و جوامعی موفق اند که مدیران تخصصی را بکار می گیرند که با داشتن اختیارات کامل و با اعتماد به نفس کار می کنند . 
عدم اعتماد به نفس و سخنان ضد و نقیض در مورد فوتبال اعتماد مردم و بازیکنان راسلب می کند و برازنده یک مدیر موفق نیست .
هر تیم رییشه دار باید اتاق فکری مشتمل بر پیشکسوتان دلسوز و فوتبال شناسان و مشاوران قوی فوتبالی داشته باشد که دید فوتبالی عمیقی نسبت به فوتبال دارند و با همفکری و یاری آنها تیم را باید همیشه در اوج نگه دارند .
با این اوصاف هواداران باید یک صدا از مالک محترم و خیراندیش باشگاه حمایت کرده و به انتظار اصلاح و بهبودی در مدیریت باشگاه باشند تا پس از آن با انتخاب سرمرببی تیم بااین پتانسیل قوی اش در ادامه بتواند موفق شود و تیم را به قهرمانی برساند .
این را باید مد نظر داشته باشیم که هر تصمیم درست در سایه دقت به دست می آید که خود آن هم با آرامش و منطق به دست می آید.
هواداران با دادن نظر تیم را همفکری و یاری کنند .
 به امید موفقیت تراکتور


نظرات()   
   
پنجشنبه 21 آذر 1398 11:49 ق.ظ
زلیم خان یعقوب شاعرپر آوازه اذربایجان ، یه دیکلمه ای داشت با این مضمون : وطن منه اوغول دئسه نه غمیم.
از یاد نبریم این وطن ما ( آذربایجان ) به آتا زنوزی پسر نه بلکه پدر گفته . بالاترین نشان افتخاری که نصیب هر کسی نمیشود . آتا زنوزی محبوب ماست و ما تراختورچی ها دوسش داریم . ولی چند نکته رو میخواستم به این سرور گرامی متذکر بشم .
روزی که آتا زنوزی تراختور را تحویل گرفتن گفتن بالاتر از هواداران در تراختور کسی قرارنداره ، چطور شده امروز منصور عظیمی دلال بالاتر از هواداران و تراختور قرارگرفته . همچنین پارسال آتا زنوزی قول تراختور کهکشانی رو داده بودند . ولی گویا یا امروز قولشون یادشون رفته یا اینکه از بس دلال ها احاطه اش کرده اند و این بازیکنان بی مصرف و پابه سن گذاشته رو بجای کهکشانی قالب کرده اند براش .
برای قهرمانی یک تیم یک محموعه قهرمان لازمه . تراختور مالک و هوادارانش بیسته . یک مدیر کاربلد و یک مربی بانشاط و با انگیزه و دیسیپلین و چند بازیکن طراز اول لازمه . با شجاعی پابهسن گذاشته و اشکان اشباع شده نمیشه قهرمان شد .
SIAMAK
پنجشنبه 21 آذر 1398 11:00 ق.ظ
اینکه آقای زنوزی حمایت قاطع از تراکتور دارند بر کسی پوشیده نیست ولی انتخابهای ایشان درست نمیاشند ایشان بایستی یا مدیر عامل قوی انتخاب و به ایشان اختیار تام بدهند مطمئنا انتخاب سرمربی و حذف بازیکن سالاری، تراکتور را نجات خواهد داد
علی
پنجشنبه 21 آذر 1398 09:36 ق.ظ
درست است تحلیل به نظر می رسد تیم چند اشکال دارد
1- عدم تسلط باشگاه به بازیکنان به نحوی که مشخص است نمی توانند هیچ کدام را تعویض کنند
2- بیشتر بصورت انفرادی کار می کنند و انگیزه و غیرت را ندارند و با هم حتی در کنار دروازه حریف همکاری نمی کنند
3- کسی را به مدیریت انتخاب کردند که در هپکو اراک نیز موجب تعطیلی این شرکت شد
4- حواشی و پانترکیسم نیز موجب گردیده کسانی مثل سپاه و مسئولین که می توانستند به تراکتور کمک کنند؛ کمک نکردند مثل پرچم ترکیه و آذربایجان
5- پول زیاد و تبلیغات بی مورد موجب شد دلال ها نقشه برای تیم بکشند
ولی با توجه به جدول و 2 بازی عقب افتاده بنظر می رسد تراکتور می تواند به جایگاه خود برسد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic