این حرف برای کسی که برای نیم فصل در تراکتورمربیگری کرده و شاید با نگاه کردن به ویدیوی بازبی های سابق این تیم در فصول گذشته به این نتیجه رسیده حاوی نکات بسیاری است که به سادگی نمی توان از آن گذشت

در این فصل با بسته شدن پنجره نقل و اتنقالات که معلوم نشد دسته گل کدام یک از مسئولان سابق این تیم بود تیم با یک مشت جوان میدان ندیده و یک مربی محافظ کار و یک مدیر پروازی یا بهتر بگوییم بی خیال راهی مسابقات شد . در فصلی که تیمهای دولتی پرسپولیس و استقلال تا بن دندان از سوی دولت محترم و وزارت ورزش حمایت می شدند تراکتور با دست خالی بازی ها را شروع کرد و هر بازی نشانه ای از دلهره باخت را به همراه داشت . تیمی که می بایست مایه دلخوشی میلیون ها هوادار این تیم باشد مایه اعصاب خرد کنی هوادارانش شد !
 
 در این که اینتیم چقدر هوادار دارد گمانه زنی های بسیاری زده شده اما به زعم نگارنده اگر تراکتوربیشتراز تیمهای تهرانی هوادار نداشته باشد حتما هوادار کمتری هم ندارد .
 در یکی از مصاحبه های جناب آقای صالحی در زمان تصدی وزارت امور خارجه  که دربدو ورود ایشان به ترکیه  به زبان انگلیسی  گفته شده 40 درصد جمعیت کشور آذری زبان عنوان شده است که با  یادداشت این حقیقت و تعصب مردمان این دیار به تیم شان میتوان میزان هواداران تراکتور را هم به آسانی حدس زد .
 قرض از این گفته بحث دموگرافی سیاسی یاتعبیر دیگری نیست . بلکه سئوال اینجاست که این همه هوادار که دلشان سالها برا ی تیم شان تپیده باید هرسال به هر دلیل که نگارنده قصد واکاوی آنها راهم ندارد ، باید در دلهره و اضطراب به سر ببرد یا برای دلخوشی و بالیدن به تیمش به تلویزیون نگاه می کند ؟
 سالهاست که هواداران تراکتور برای اولین قهرمانی تراکتور در لیگ برتر منظرند ولی هر سال به هر دلیل این امر با کار شکنی مواجه می شود . در سفر ریاست محترم جمهوری در دو نوبت مردم با شعارمایت از تراکتور این حرف رابه گوش ایشان رساندند ولی باز هم هرسال با تجهیز مضاعف پرسپولیس به این مردم  و انتظارات شان دن کجی می شود . ایشان باید از وزارت ورزش این سئوال رل بپرسند که مگر وزارت ورزش مسئول تیم داری است ؟
 مسئله تیم داری و اسپانسرینگ یک امر حل شده در دنیاست که باید با خصوصی سازی باشگاه ها این مسئله حل شود تا مشخص شود کدام تیم می تواند باشد یا نباشد .
 مردم آذربایجان به همان اندازه تهرانی ها یا اصفهانی حق دلخوشی در ورزش و سهیم شدن در افتخارات آن را دارند و اینکه این امر هنوز محقق نشده است جای شکوه دارد و بر مسئولان کشوری و استانی است که برای این خلا و درد پنجاه ساله مرحمی گذاشته شود آن هم با قهرمانی های مکرر تراکتور . انشاالله
 والسلام
 


نظرات()   
   
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات