تردیدی نیست که نتایج بسیار ضعیف تراکتور یها در آسیا و لیگ باعث  ناراحتی شدید هواداران از بازیکنان و مدیریت باشگاه شده ولی در این میان اشتباهات کادر فنی جدید تیم و صراحتا ارطغرول ساغلام که ناشی از عدم شناخت خوب و بکارگیری صحیح از بازیکنان است باعث شده هواداران بیش از پیش روی عملکرد کادر فنی حساس شوند .

ندادن پنالتی  به ایران پوریان برای زدن آن در بازی دوم با الاهلی و هدر دادن آن توسط کاپیتان کیانی یک اشتباه محرز از سوی سر مربی تیم است که روند نتیجه گیری تیم رادر همان رکود در نتیجه گیری ابقا کرد تا مشخص شود سر مربی هم در شناخت کار آیی بازیکنان در مسیر زیاد درستی نیست !
 ایران پوریان که بنا برآمار با موفقیت چشمگیر بالای 90 درصدی مطمئن ترین مهره برای تمام کردن کار پنالتی بود کنار گذاشته شذ تا کاپیتان خسته آن را با بی دقتی به تیر بزند .
 این در حالی است که اشتباه ساغلام در بازی دادن به دفاع کروات مقابل الغرافه حتی از مورد گفته شده هم فاحش تر بود و این دفاع در عرض10 دقیقه با دو اشتباه کمرشکن ،  شیرازه روحی تراکتور را از هم گسست تا روند نتیجه نگرفتن تیم در دور باطل گرفتار آید .
بنظر می رسد که نبود یک رابط فنی از سوی باشگاه که از سوی سرپرست تیم باید به کادر جدید کمک میکرد باعث شده تا کادر جدید با دیدی محدود از بازیکنان استفاده کنند .
 ارسلان مطهری که یک مهاجم نوک است عملا در پست یک وینگر چپ کار آیی نارد و دائما پاس رو به عقب می دهد و دیگر بازیکنان هم عملا در پست خود روان و درست بکار گرفته نشده اند هر چند پاسکار ی در تمرینات اساس کار را تشکیل می دهد اما این پاس کار ی ها اغلب یک روند ماشینی و تکراری در بازی  است که از سوی بازیکنان حریف با یک جاگیری مشخص خنثی شده و تیم از حفظ توپ خود نتیجه نمی گیرد .
 در بازی ها ی باقی مانده باید سرپرست تیم با دادن مشاوره  فنی  در کار آیی و بکارگیری بازیکنان و نه دخالت مستقیم در تاکتیک گزینی راه را برای استفاده از مهره ها و نتیجه گیری فراهم کنند . چون ادامه این روند در نتیجه گیری  چه بسا خیلی گرانتر از اینها  تمام شود.
 البته بنده بیش و پیش از همه به جناب ساغلام پیشنهاد میکنم تا بازیکنان رادر زدن ضربه به چارچوب دروازه حریف تمرین دهند و بیازمایند  تا بازیکنان لااقل در زدن ضربه به  دروازه خالی دچار اشتباه نشوند .چون زدن یک گل در 5 مسابقه با آن همه موقعیت دلیلی غیر ازچار چوب نشناختن ندارد .
و صد البته باید مطمئن ترین ارنج دفاعی هم باید چیده شودتا با یک ضد حمله از سوی حریف دفاع پریشان و آشفته نشده و به آسانی دروازه خودی را گشوده نبینیم .
 به امید تحول و موفقیت تراکتور
 انشاالله


نظرات()   
   
bm
پنجشنبه 16 فروردین 1397 01:01 ب.ظ
ریشه مشکلات تراکتور در مدیریت تیم است که طی سالیان اخیر باعث فرسودگی ارکان تیم شده است
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic