در روزی که ابر و بادو مه و خورشید و فلک دست به دست هم داده بودند، زیباترین و پر گل ترین بازی هفته با بهترین نتیجه و آقایی جدول برای  تراکتورسازی به دست آمد .  زمین چمن متحول شده و بسیار زیبا و آماده ورزشگاه یادگار  در روزی آفتابی و هوایی مطبوع که حضور دکتر محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز  را هم در خود می دید شاهد بازی دوتیم ریشه دار فوتبال ایران بود که 

سرانجام آن به کام تبریزی ها بسیار شیرین شد . درنیمه اول بازی تراکتور با حملات خود در اوایل بازی به گل رسید و زننده گل کسی جز لوسیانو ادیینیو نبود . او که در این روزها عصای دست خطیبی است و هر بار بارقه امید شادی از ورای تیز هوشی و ضربات مهلک او برمی خیزد .

 البته تراکتور بعد از به ثمر رساندن گل اول کمی عقب نشست تا راه آهنی ها با فریاد ها ی استیلی رو به جلو حرکت کرده و گل  خورده را تلافی کرده و  بازی را مساوی کنند و با اداره نسبی بازی در حالیکه در دقایقی هم بهتر از حریف نشان می دادند در نیمه اول بازی با تساوی میزبان قدرتنمد خود را متوقف کنند .

 در این بازی هم داور روز خوبی راپشت سر نگذاشت و با اشتباهات مکرر در صحنه ها و نگرفتن یکی دو پنالتی مشکوک خود را آماج ناراحتی های هواداران کرد .

 اما حکایت نیمه دوم برای راه آهنی ها مثل سایر تیم های مغلوب حکایت دیگری بود .

 تراکتور در نیمه دوم با تشویق بی امان هواداران خود که این نتیجه را در شان تیم شان نمی دادیدند و صدر جدول را از دست رفته  می دیدند رو به جلو حرکت می کرد و بازی روبه جلو ی آنها در دقایق بعد از دقیقه 60 تا 80 بازی باعث سه گل زیبای دیگر شد تا تراکتور با بجا گذاشتن چندین رکورد در پایان هفته هشتم صدر نشین لیگ شود .

 اولین رکورد مربوط به تعداد تماشاگران این تیم بود که از مرز 35هزار هوادار گذشت که این برا ی لیگ و برای خود تیم تراکتور از آغاز فصل یک رکورد و نشانه آشتی با تیم بود . البته آمار اشتباه اسکور برد صدای هواداران را هم درآورد که آمار را 19 هزار و خورده ای نشان داد!

 دومین رکورد مربوط به 4 برد پیاپی با نتایج پرگل بود که در این لیگ بسیار کم گل غنیمت و جای امیدی برای کیفیت بازی ها به حساب می آید بطوریکه گل های زده تراکتور با جمع گل های زده 17 گل با مجموع گل های  5 تیم انتهای جدول بربری می کند که این در نوع خود در لیگ کم سابقه است و نشان از عزم جزم خط حمله  این تیم برای مغلوب کردن حریفان دارد .

 سومین رکورد فرار ادینیو برای تصاحب آقای گلی از جمع مدعیان بود که جمع گل های زده خود را به 6  ورساند . البته ناگفته نماند که ادینیو در هر 4 گل زده شده امروز برای تراکتور تاثیر بسزایی داشت که از این حیث بی شک او تاثیر گذارتر ین بازی لیگ برتر تا بدین لحظه است .

 چهار مین رکورد به جمع و تفریق گل های زده و خورده تیم برمی گردد که در سه بازی 11 گل به ثمرسانده و تنها 4 گل دریافت کرده است . ودر جمع بازی ها با 17 گل زده و 6 گل خورده و تفاضا +11 برترین نتیجه ار ازآن خود  می بیند .

و پنجمین رکورد که شاید با رزش ترین آنها باشد 5 بازی برده در بازیهای خانگی باشد که این نشانه اینست که تراکتور در این فصل به هیچ حریفی رحم نخواهد کرد تا با حداکثر برد های خانگی صدر جدول را تا پایان لیگ در اختیار داشته باشد .

 البته با تمامی گفته های بالا امید می رود که این تیم با فراموش کردن برد های حاصل شده فقط به دنبال ارتقای بازی تیمی و جمع کردن حداکثر امتیاز ها باشد .

 البته تا بدین جای لیگ براداران خطیبی نشان داه اند که در نیمه دوم تیم شان بازی بهتر و باا نگیزه تری را ارائه می کند و در مجموع نتیج آخر بازی بازی های متوسط تاضعیف برخی بازی هار ا از چشمها دور می کند که البته این خود نوعی تاکتیک روانی برای تحت فشار دادن حریفان باشد که  بازی تراکتور در یک نیمه خلاصه نمی شود و حریفان باید حواس شان راجمع کنند. موید این مطلب هم شاید گل به خودی حریفان باشد که از جوانی و جنگندگی این تیم دچار اشتباه محاسباتی شده و دروازه خودی را باز شده می بینند .

 هر چه هست باید این روند موفقیت ادامه یابد و دچار توقف یا نقصان نشود . امیدواریم با دعای خیر هواداران و حضور و حمایت آنها طلسم نزدیک به نیم قرن عدم توفیق در قهرمانی لیگ با دستان براداران خطیبی شکسته شود .

چه نیکو شد که در هفته نکو داشت تبریز فیروزه جهان اسلام  تراکتور قلب های بیماران بسیار ی را در این شهر شاد کرد ، بیمارانی که حتی با داشتن بدترین بیماری ها برای نتیجه گیری تیم شان دعا می کنند و بیمار ی شان را برای ساعاتی هم که شده فراموش می کنندو شاید خطیبی ها و تراکتوری ها سوای اندوخته های دنیوی و  مادی و  افتخارات خود از این حیث  که کم هم نیست  برای آخرت شان هم توشه ای در خور ذخیره کنند .
به امید سرافرازی شهر و دیارمان و شفای بیماران
 انشاالله   


نظرات()   
   
مهدی وقاری
شنبه 22 شهریور 1393 10:03 ق.ظ
آمین
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آخرین پست ها
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic